Milletimizin bağımsızlığının sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98’inci yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Çelikhan’da da büyük bir coşkuyla kutlandı. Adıyaman’daki 23 Nisan kutlamaları İl Milli Eğitim Müdürü tarafından Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
          Saat 10:00 da Fatih Ortaokulunda yapılan kutlamaya  Çelikhan Kaymakamı Mustafa İkbal EŞKİ, Belediye Başkanı Mustafa BULUT,  kurum amirleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
Bir dakika Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından yapıldı. Öğrenciler günün anlamına uygun şiirler okudu. Öğrenciler arasında geleneksel oyunlarda yarışmalar düzenlendi. Kompozisyon, şiir ve atletizm dalında dereceye giren öğrencilere ve veliler okuyor projesinde en çok kitap okuyan velilere ödülleri, protokol tarafından verildi.