ANA MENÜ

Anasayfa
YEŞİLTEPE İLKÖĞRETİM OKULU HİZMETE AÇILDI PDF Yazdır E-Posta
Yazar Mustafa   
09 03 2009

Adıyaman Valisi Ramazan SODAN Devlet-Vatandaş işbirliği ile yapımı tamamlanan İlçemiz Yeşiltepe köyü ilköğretim Okulunun açılışını yaptı. Açılış törenine Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Çelikhan Kaymakamı Ercan Turan, İl Genel Meclisi Başkanı Celal Erkan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Kırılmaz, İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse, Sağlık İl Müdürü M.Emin Taş, Bayındırlık İl Müdürü Hikmet Kaya, Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut kurum müdürleri ve Yeşiltepe köylüleri katıldı.
Sample Image Sample Image Sample Image

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, Açılış konuşmasını yapan Köy Muhtarı Mustafa Zengin;

Sample ImageAdıyaman Valisi Ramazan Sodan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Kırılmaz, Çelikhan Kaymakamı Ercan Turan ve emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı. Muhtar Zengin konuşmasında:” Yeşiltepe köyü Çelikhan ilçesinin en büyük köyüdür. Gelişen ve güzelleşen köyümüzün en büyük eksiği bir ilköğretim okuluydu. Okulumuz sayenizde yapıldı. Köy halkım adına hepinize minnettarım. Allah devletimize milletimize güç kuvvet versin.” dedi. Çelikhan Kaymakamı Ercan Turan’da yaptığı konuşmada okulun devlet vatandaş işbirliğiyle yapılan güzel bir eser olduğunu ifade etti.

Sample ImageKaymakam Turan: ”Okul yapımı için ön görülen ödenek 600.000-TL. idi. Ancak Devlet Vatandaş işbirliğiyle Çelikhanlı müteahidimiz Mehmet Yücel’in ekibi büyük bir özveriyle çalışarak okulu195.000-TL’ye mal etmiştir. Sayın Valimiz, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz, İl Genel Meclisimiz ve Çelikhan Belediye Başkanımızın katkıları büyük olmuştur. Katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Sample ImageAdıyaman Valisi Ramazan Sodan da yaptığı konuşmada okulun yapımında emeği geçen kişi ve kurumlara teşekkür etti. Vali Sodan:” Yeşiltepe köylümüz bizi büyük bir kalabalık ve coşkuyla karşılamıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Köyümüz gelişen bir köy olması okul ihtiyacını kaçınılmaz kılmıştır. Devletimiz halkın her kesimine imkânları dâhilinde hizmet götürüyor, götürmeye devam edecektir.” dedi.

Sample Image Sample Image Sample Image

Konuşmalardan sonra Çelikhan Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları ekibi gösteri yaptı. Yeşiltepe İlköğretim Okulu öğrencilerinden bir grup İstiklal Marşını okudu. Daha Sonra Vali Ramazan Sodan ve beraberindeki heyet kurdeleyi keserek okulun açılışını gerçekleştirdiler. Okulu gezen heyet yetkililerden çeşitli bilgiler aldı. Verilen yemeğin ardından Vali ve beraberindeki heyet köyden ayrıldı.

Son Güncelleme ( 19 08 2011 )
 
< Önceki   Sonraki >
 
Joomla Templates by Joomlashack