TOKİ BAŞKANLIĞI İLANI
 
Kaymakamlığımız ve TOKİ Başkanlığı  işbirliği çerçevesinde, ön talep toplama yöntemiyle, Çelikhan Toplu Konut Projesi geliştirilmiştir.
Adı geçen proje kapsamında inşa edilen 189 adet konut için 106 adet başvuru alınmış ve 106 adet konut alıcısı için 14 Şubat 2018 tarihinde "Konut Belirleme Kurası" çekilmiştir.
Söz konusu taşınmazlara ilişkin olarak, satışa aracılık eden T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Çelikhan Şubesinde, 106 adet hak sahibi ile 01 – 23 Mart 2018 tarihleri arasında Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve Müzakere Tutanağı imzalama işlemleri gerçekleştirilecektir.
Tüm Hak Sahiplerine önemle duyurulur.
 
 
 
 
 
ADIYAMAN ÇELİKHAN
TOPLU KONUT PROJESİ
 
 
SATIŞ ESAS VE KOŞULLARI
 
 
  • İdaremiz ile Adıyaman Çelikhan Kaymakamlığı işbirliği çerçevesinde yürütülen Adıyaman Çelikhan Toplu Konut Projesi kapsamında (2+1) nitelikli 118 adet, (3+1) nitelikli 71 adet olmak üzere toplam 189 konut  satışa sunulmuştur.
Proje kapsamında inşa edilen 189 adet konut için 106 adet başvuru alınmış ve 106 adet konut alıcısı için “Konut Belirleme Kurası” çekilmiştir.
  • Söz konusu Projede, Temerküz Şube T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Çelikhan Şubesi olup, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve Müzakere Tutanağı bu Şube tarafından imzalatılacaktır.
  • Konut alıcılarından konut satış bedellerinden;
 
  • B1 tipi (2+1) alt gelir grubu konutlar için; Sözleşme imzalama aşamasında %12, %15 ve %20 peşinat tahsil edilecektir. Ancak başvuru süresi içinde tahsil edilen başvuru bedelleri peşinat tutarından düşülerek kalan bakiye tahsil edilecektir. Borç bakiyesi aylık taksitler halinde %12 peşinat ve 180 ay vade, %15 peşinat 216 ay vade ve %20 peşinat 240 ay vade ile alınacaktır.. Her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda  iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre arttırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış teslim tarihini takip eden dönem/ay itibariyle başlatılacaktır
  • C tipi (3+1) konutlar için; Sözleşme imzalama aşamasında %10, %15 ve %20 peşinat tahsil edilecektir. Ancak, başvuru süresi içerisinde tahsil edilen başvuru bedelleri, peşinat tutarından düşülerek, kalan bakiye tahsil edilecektir. Borç bakiyesi aylık taksitler halinde %10 peşinat ve 120 ay vade, %15 peşinat 156 ay vade ve %20 peşinat 180 ay vade ile alınacaktır. Borç bakiyesi ve aylık taksitler, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi, sözleşme imzalama tarihini takip eden 4. ay itibarıyla başlatılacaktır. İlk dönemsel artış Ocak 2019 tarihi itibariyle başlatılacaktır.